Redovno održavanje
U slučaju prolijevanja tekućine po podu, parket pobrišite prvo mokrom, a zatim i suhom krpom. Kao i na svim drvenim površinama, nije preporučljivo ostaviti tekućinu da stoji na parketima.
Održavajte Vaše parkete redovnim usisavanjem kako biste spriječili veće nakupine prašine.
Periodično čistite pod sa proizvodima namijenjenim specijalno za drvene podove.
Nije uputno prati i močiti pod sa sapunom, vodom, deterdžentima na bazi ulja ili bilo kojim drugim tekućim sredstvom za pranje jer to može uzrokovati bubrenje i deformaciju poda. Održavajte Vaš parket kao i svaki drugi drveni pod te u tu svrhu korištenje abrazivnih sredstava, te sredstava na bazi amonijaka ili klora nije poželjno.
U područjima sa više pijeska ili u blizini pješčanih plaža savjetujemo češće usisavanje poda.
Nekoliko savjeta
Otirač ispred vrata poslužit će sakupljanju prašine, pijeska, šljunka i drugih čestica, te ulja ili asfalta, i na taj način spriječiti oštećenje vašeg poda.
Gumeni otirači ili otirači od pjenaste plastike mogu promijeniti boju završnog sloja.
Ukoliko želite zaštiti Vaš pod koristite zaštitne podloge za vaš namještaj, posebno za namještaj koji često pomičete (stolice) te što je namještaj teži, zaštitna podloga mora biti šira.
Budite pažljivi da pod ne izložite kiši u slučajevima nevremena.
UV zrake će s vremenom utjecati na boju svakog parketa pa tako i bambusovog, pa preporučujemo da povremeno mijenjate položaj tepiha i namještaja.
Nikad ne pokušavajte klizati ili koturati namještaj po podu jer ćete tako najvjerojatnije oštetiti Vaš pod.
U slučaju većeg oštećenja završnog sloja preporućujemo da prebrusite i prelakirate čitavu prostoriju, a ne samo područje oštećenja. Tu proceduru je najbolje prepustiti stručnjacima.